MUDr. Miroslav Fiala (*1952)

Ošetřením pomocí zubních implantátů se věnuji již od roku 1991. Od té doby jsem jich zavedl na 2000. Před rokem 1993, kdy jsem založil soukromou praxi, jsem pracoval přes 5 let na oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie v Krajské nemocnici Liberec. Pravidelně se zúčastňuji odborných konferencí a kursů, a to jak v ČR, tak i v zahraničí (San Diego, Luzern, Bern, New York, Mnichov aj.). Jsem mimo jiné členem Implantologického klubu ČR a držitelem osvědčení o vybrané péči v oboru stomatochirurgie.

MUDr. Václav Fiala (*1982)

Studium zubního lékařství jsem ukončil v roce 2006 na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové a po promoci jsem začal pracovat ve společné rodinné praxi. V letech 2007-2008 jsem taktéž pracoval na oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie v Krajské nemocnici Liberec. V současné době spolupracuji s Dentálním centrem Urbánek ( www.zubni-praha.cz ) a to jako externista pro implantologii a dentoalveolární chirurgii.
Ze zahraničních vzdělávacích akcí stojí za zdůraznění intenzivní týden implantologie na univerzitě v Bernu (ITI education week, prof. Buser+prof. Belser) v roce 2008, dále pak svěrový kongres ITI („Mezinárodní společnost pro implantologii“) konaný v Ženevě v roce 2010, paro/impla kurzy u dr. Hesse v rakouském Knittelfeldu (2010-11) a mezinárodní kongres věnovaný ošetření pomocí mikroskopu Penn Global Endo konaný v roce 2011 v Krakově.

Od roku 2011 se v naší praxi nově věnuji ošetření pomocí operačního mikroskopu, který se uplatňuje nejen při ošetření kořenových kanálků – tzv. endodoncii. Výhody ošetření s mikroskopem můžete nalézt na stránkách odborné společnosti ProMikro ( www.promikro.org ), které jsem členem. Dále jsem členem České akademie dentální estetiky.

V současné době stojí na mých pomyslných stupních vítězů absolvovaných zahraničních vzdělávacích akcí tyto tři: Kurz řízené kostní regenerace (GBR master course) na univerzitě v Bernu (prof. Buser) absolvovaný v roce 2015 a workshopy pokročilé kostní regenerace a regenerace měkkých tkání u prof. Ištvána Urbana v Budapešti (2016).